Контрольна робота
11

еєструються в журналі регістрації документів, причому кожному первинному документу присвоюється порядковий номер.

На виробничі запаси, що надійшли на підприємство згідно з первинними документами, заповнюються прибуткові ордери (типова форма № М-14) – виписуються в основному на партію виробничих запасів.

Якщо запаси надійшли через підзвітну особу – складаються також прибуткові ордери. Переміщення виробничих запасів зі складу на склад по підприємству реєструється в накладній внутрішньогосподарського призначення. У міру того як запаси прибувають на підприємство, складається реєстр прийому – здачі документів, які передаються в бухгалтерію.

Для достовірного відображення надходження і витрачання виробничих запасів необхідна правільна організація складського обліку. Складський облік ведеться в картках складського обліку (№ М-12), де
відображаються дані по кожному первинному обліку. У регістрах складського обліку надана інформація з кожного первинного документа, які здаються в бухгалтерію для подальшого обліку і зберігання, а інформація про них залишається на складах і в місцях зберігання тільки в регістрах оперативного складського обліку. Кожен місяць матеріально відповідальні особи на підставі первинних документів складають Звіт про рух матеріальних цінностей в 2 примірниках і потім здається в бухгалтерію.

Кожен працівник, який причетний до складського обліку, є матеріально відповідальною особою, тобто відповідальність за збереження виробничих запасів закріплюється за матеріально відповідальними особами і накладається матеріальна відповідальність. Така відповідальнівсть обмежується частиною заробітної плати і не повинна перевищувати розміру заподіяної шкоди.

Розмір збитку розраховується виходячи з фактичних витрат на підставі бухгалтерських документів. Працівники підприємства несуть відповідальність в тому випадку, коли виявлено псування або знищення матеріалів, інших виробничих запасів. Обмежену відповідальність несуть і керівники підприємства