Аудит нематеріальних активів на ВАТ «Житомирська пересувна механізована колона №6»
13

1

2

3

5

Куриляк З. Авторське право на письмові твори // Дебет-Кредит.-2008.-№14.-с. 26. [20]

Інтелектуальна власність має специфічні особливості, а зміст прав на об’єкти права інтелектуальної власності та відносини, пов’язані з використанням цих об’єктів, є, беззаперечно, складними для розуміння. Для чого в юридичні тонкощі вдаватись бухгалтеру? Та тому, як зазначає автор, що ці знання необхідні, щоб правильно сформулювати критерії, коли авторські права на літературні письмові твори слід обліковувати як нематеріальні активи і в яких випадках платежі за використання творів слід відносити до витрат.

6

Грачова Р. Припинення визнання нематеріальних активів // Дебет-Кредит.-2007.-№43.-с. 42. [15]

В статті розглядається як відображається в бухгалтерському обліку операції, що означають припинення визнання Intangible Assets, керуючись не лише IAS 38, але, залежно від причини вибуття, й іншими стандартами: IAS 17 або IFRS5.

7

Грачова Р. Облік нематеріальних активів за МСФЗ і П(с)БО // Дебет-Кредит.-2007.-№43.-с. 43. [12]

Працюючи над вивченням міжнародних стандартів фінансової звітності, ми щоразу намічали, як відрізняються від них національні П(с)БО, й іноді наголошували, наскільки істотні ці відмінності. Проте є і схожість. Підбиваючи підсумок за розділом «Нематеріальні активи і гудвіл», є сенс розглянути ці відмінності і схожість більш наочно, у вигляді таблиці.

8

Грачова Р. Оцінка нематеріальних активів після первісного визнання // Дебет-Кредит.-2007.-№34.-с. 27. [13]

Облік за МСФЗ: При первісному визнанні Intangible Assets оцінюються за фактичною собівартістю. У подальшому ці активи можуть переоцінюватися або залишатися облікованими за собівартістю.

 

Продовження таблиці 1.3.1