Аудит нематеріальних активів на ВАТ «Житомирська пересувна механізована колона №6»
59

Висновки та пропозиції

 

В умовах переходу підприємства до ринку значно зростає роль бухгалтерського обліку як найважливішого засобу одержання повної і достовірної інформації про майно підприємства і його зобов'язаннях і своєчасному доведенні цих зведень до користувачів.

У зв'язку з розширенням прав підприємств в області постановки і ведення бухгалтерського обліку перед бухгалтерськими службами виникає проблема оптимальної організації обліку різноманітних об'єктів: основних засобів, нематеріальних активів, процесів виробництва і реалізації, розрахунків, капітальних і фінансових вкладень і ін.

Дана курсова робота розглядає коло питань, пов'язаних з організацією ведення аудиту нематеріальних активів. У результаті проробленої роботи можна зробити такі висновки.

Методологічними основами формування в бухгалтерському обліку інформації про нематеріальні активи і розкриття інформації про них у фінансовій звітності визначаєються положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи».

Згідно з ПБО придбаний нематеріальний актив визнається як актив якщо: існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з використанням такого активу; можна достовірно визначити його вартість.

Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється згідно пп. 25-30 П(С)БО 8 з місяця, наступного за тимв в якому актив став придатним для використання і закінчується місяцем наступним за місяцем вибуття. Амортизація нараховується протягом терміну корисного використання нематеріального активу. Але не більше 20 років. За методом який підприємство вибирає самостійно. При визначені терміну корисного використання нематеріального активу слід враховувати терміни корисного використання подібних об