Аудит витрат виробництва на ВАТ "Молочник"
23

Система бухгалтерського облiку на ВАТ «Молочник» комп'ютеризована, переведена на мiжнароднi стандарти. В Товариствi використовується журнально-ордерна форма бухгалтерського облiку.

Основнi засоби вiдображаються в облiку по фактичних затратах на їх придбання, доставку, монтаж чи установку. Товариство не має в користуваннi засобiв, що переданi iншим особам в оренду чи одержанi ним в користування на умовах оренди. Нарахування зносу та амортизацiйних вiдрахувань на основнi фонди проводилось з врахуванням вимог Стандарту. Нарахування амортизацiї здiйснюється за прямолiнiйним методом.

Облік коштів Товариством ведеться з використанням рахункiв 3 класу «Кошти, розрахунки та iншi активи»: 30 «Каса», 31 «Рахунки в банках», 36 «Розрахунки з покупцями та замовниками», 37 «Розрахунки з iншими дебiторами». Дебiторська заборгованiсть, як складова елементу фiнансової звiтностi активу визнаєтьсяся i вiдображається у звiтностi за чистою реалiзацiйною вартiстю з урахуванням резерву сумнiвних боргiв.

Важливою передумовою правильної організації обліку є організація обліку в бухгалтерії. Організаційна побудова апарату бухгалтерської служби – це форма поділу та кооперування праці, яка передбачає розподіл усього комплексу облікових, контрольних та аналітичних робіт між виконавцями. Організаційна побудова бухгалтерії залежить від її структури, яка виражає форму організації виконавців облікового процесу. В залежності від цілого ряду факторів, серед яких можна виділити наступні: обсяги виробництва, загальна чисельність працюючих, кількість структурних підрозділів, види діяльності, характер організації технології виробничого процесу, характер функціональних обов’язків та інших, існує дві форми організаційної побудови бухгалтерії: централізована та децентралізована.

Для базового підприємства ВАТ «Молочник» характерна децентралізована форма побудови та лінійна організаційна структура бухгалтерії (рис. 2.2.1).