Фізична особа
7

таких питань, як надання неповнолітньому повної цивільної дієздатності (емансипація), при вступі особи у члени кооперативних та громадських організацій, а також у багатьох інших випадках.

Основним документом, що підтверджує вік, є свідоцтво про народження особи, видане на підставі запису в книзі реєстрації народжень державного органу реєстрації актів цивільного стану. Дата народження зазначається також у паспорті громадянина.

Родинний стан особи впливає на її правовий статус і в ряді інших випадків. Так, шкода, яка виникла у зв'язку зі смертю годувальника, відшкодовується непрацездатним особам, що перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання [2; ст. 1200]. До них належать головним чином особи, з якими померлий перебував у сімейних правовідносинах (батьки, чоловік (дружина), діти та ін.). Згідно із ст. 1178 ЦК за шкоду, заподіяну малолітньою особою, яка не досягла 14 років, відповідають її батьки (усиновителі) чи опікуни. І в даному випадку на правовий статус зазначених осіб впливає їхній сімейно-правовий зв'язок.

Стать

Іноді для цивільно-правового становища особи важливе значення має стать. Наприклад, ст. 50 ЖК УРСР передбачає, що при наданні жилих приміщень за договором найму не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев'ять років, крім подружжя. Законом для чоловіків і жінок передбачено різний вік, з досягненням якого вони вважаються непрацездатними, що має важливе значення при встановленні права на відшкодування шкоди, а також при визначенні кола спадкоємців і в інших випадках. Так, при відшкодуванні шкоди особам, завданої смертю годувальника, до числа непрацездатних, що мають право на відшкодування, належать жінки та чоловіки, які досягли пенсійного віку [2; п. 2 ч. 1 ст. 1200].

Стан здоров'я

Серед ознак, що індивідуалізують фізичну особу як учасника цивільно-правових відносин, виокремлюють також стан її здоров'я. Насамперед закон