Розробка цифрової системи фазової автопідстройки частоти систем синхронізації в радіочастотних каналах телекомунікаційних мереж
27

Перехідний процес вважається якісним, якщо в ньому відсутні перерегулювання, тобто відсутні коливальні процеси. На практиці допустимі незначні перерегулювання . Що ж до часу регулювання і часу встановлення то вони повинні бути мінімальними.

Слід відмітити, що показники якості перехідного процесу дають уявлення про поведінку системи тільки в перехідному режимі і не можуть використовуватися для аналізу роботи в сталому режимі.

Якість системи управління в сталому режимі характеризується динамічною  та випадковою помилками. Під вимогами до точності управління розуміють перш за все вимоги до динамічної та випадкової помилок.

Динамічна помилка виникає за рахунок невідповідності між порядком астатизму системи та порядком моделі детермінованої вхідної дії. Чим вищий астатизм привода тим менша його динамічна помилка. Так в системах управління з нульовим порядком астатизму динамічна помилка виникає навіть при одиничній вхідній дії. При лінійно зростаючій вхідній дії динамічна помилка буде також лінійно зростати. У системі ФАПЧ з першим порядком астатизму, при подачі на його вхід одиничної вхідної дії, динамічна помилка відсутня. При лінійно зростаючій вхідній дії динамічна помилка має стале значення, а при квадратично-зростаючій – лінійно  збільшується.

Параметри ФНЧ системи ФАПЧ суттєво впливають на динамічну помилку. Чим більший коефіцієнт підсилення системи, тим менша помилка.

Випадкова помилка виникає внаслідок наявності випадкових збурень та помилок вимірювань (шуму). В системі ФАПЧ шум, що поступає на вхід системи разом із задавальною вхідною дією, підсилюється тим самим збільшуючи значення випадкової помилки. Для зменшення випадкової помилки необхідно зменшувати коефіцієнт підсилення системи.

Якщо вхідний сигнал - випадкова функція часу, то для проведення досліджень потрібно знати його ймовірні характеристики – кореляційну