Розробка цифрової системи фазової автопідстройки частоти систем синхронізації в радіочастотних каналах телекомунікаційних мереж
31

Виходом з ситуації є використання систем ФАПЧ, побудованих на цифрових логічних елементах. Нині такі системи ФАПЧ застосовуються в устаткуваннях зв'язку і управління, радіоавтоматиці, радіовимірювальних комплексах і інших системах авторегулювання. До робочих характеристик систем ФАПЧ цих сфер не висуваються жорсткі вимоги.

На практиці широкого поширення набувають цифрові системи ФАПЧ, які використовуються для автопідстройки частоти, демодуляції ФМ та ЧМ коливань, синхронізації та демодуляції двійкових символів цифрової інформації та ін. Як правило, при побудові таких систем частину вузлів виконують на елементах цифрової техніки (цифрові фазові та частотні дискримінатори, лічильники, генератори, регістри пам’яті та ін.). В окремих випадках цифрові системи ФАПЧ повністю реалізують на цифрових обчислювальних засобах. Якщо система ФАПЧ реалізується на цифрових та аналогових елементах то такі системи називають цифро-аналоговими. Використання цифрових обчислювальних пристроїв (ЦОП) для побудови цифрових ФАПЧ дозволяє спростити їх налагодження, підвищити надійність та технологічність конструкції, реалізувати складні алгоритми обробки сигналів та ін. Будова цифрових ФАПЧ залежить від елементної бази – мікропроцесорів, керуючих мікро-ЕОМ, мікросхемної техніки. Цифрові системи ФАПЧ успішно конкурують з аналоговими.

На рис.2.1 подано функціональну схему цифрової ФАПЧ в режимі стеження за несучою [7,8].

Рисунок 2.1 – Функціональна схема цифрової системи ФАПЧ з аналоговим фазовим дискримінатором

До складу цифрової ФАПЧ входить аналогові фазовий дискримінатор