Принципи організації електронного документообігу та його особливості в судовій системі
31

РОЗДІЛ 3 РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГОДОКУМЕНТООБІГУ В БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ МІСЬКРАЙОННОМУ  СУДІ

 

 

 

3.1 Рекомендації щодо покращення роботи використання автоматизованої системи документообігу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області.

 

 

Істотним недоліком використання різних автоматизованих систем документообігу в Білоцерківському міськрайонному судіє те, що інформація, створена в одній системі, не може бути використана в іншій. Зазначене є суттєвою перепоною в роботі судових органів, оскільки необхідність їх взаємодії через обмін інформацією є беззаперечною.

На нашу думку, судова влада повинна перебувати в єдиній системі електронного документообігу, яка передбачає реплікацію (передачу) даних від однієї ланки до іншої. По-друге, система "Діловодство суду" є програмним продуктом, розробленим Товариством з обмеженою відповідальністю "Юртех", котре, природно, володіє правом власності на цей програмний продукт.

В Білоцерківському міськрайонному суді використовується зазначена програма на договірній основі, яка хоча й передбачає взаємні зобов’язання, проте, все ж таки, заснована на принципі вільного волевиявлення, що, серед іншого, передбачає, при настанні певних обставин, право на розірвання договору. Отже, система адміністративних судів, використовуючи програмний продукт "Діловодство суду", потрапляє в певну залежність від суб’єкта господарювання, що є неприпустимим. На нашу думку, має існувати єдиний програмний продукт системи електронного документообігу, який буде