Роль функції контролю у забезпеченні ефективності управління організацією
33

Контроль за фінансовою та господарською діяльністю виконавчого органу товариства здійснюється ревізійною комісією. Перевірка діяльності виконавчого органу здійснюється ревізійною комісією за дорученням зборів, з власної ініціативи або на вимогу учасників товариства. Ревізійна комісія вправі вимагати від посадових осіб товариства надання їй усіх необхідних матеріалів, бухгалтерських або інших документів, а також особистих пояснень.

Товариство проводить ревізію своєї господарської діяльності не менше одного разу на рік. Позачергові ревізії господарської діяльності проводяться ревізійною комісією на вимогу учасників або з власної ініціативи.

Голова ревізійної комісії бере участь у підборі членів комісії; розробляє план перевірки; організовує, координує і контролює роботу комісії; забезпечує у повному обсязі проведення перевірки та її якість; інформує керівництво про виявленні недоліки; інформує керівництво про діяльність структурних підрозділів і окремих посадових осіб; інформує у встановлений термін керівництво про результати перевірки й про пропозиції, спрямовані на усунення виявлених недоліків.

Члени комісії зобов’язанні: виконувати доручення й розпорядження голови комісії; проводити аналіз наказів, інструкцій, положень та інших документів; здійснювати комплексний аналіз діяльності товариства, використання ресурсів та майна; виявити причини допущених порушень.

Ревізійна комісія складає висновок по річних звітах та балансах. Без висновку ревізійної комісії збори учасників товариства не мають права затверджувати баланс товариства.

Ревізійна комісія має право ставити питання про скликання позачергових загальних зборів учасників, якщо виникла загроза суттєвим інтересам товариства або виявлення зловживання з боку посадових осіб товариства. Ревізійна комісія доповідає про результати проведеної нею перевірки вищому органу товариства.