Застосування неметалічних елементів, та матеріалів, що забезпечують значну економічну ефективність
29

вібраційних навантажень. Теплофізичні властивості деревини характеризуються малою теплопровідністю і в 2 - 3 рази меншим, ніж у сталі, температурним коефіцієнтом лінійного розширення. Деревина має високу хімічну стійкість до ряду кислот, солям, олив, газам. Важливими властивостями деревини є її здатність до склеювання, можливість швидкого з'єднання цвяхами, шурупами, легкість механічної обробки і гнуття.

 Різновиди деревних матеріалів

    Матеріали з натуральної деревини застосовують у вигляді пиломатеріалів і заготовок. Залежно від розмірів поперечного перерізу розрізняють бруси, ширина і товщина яких понад 100 мм; бруски шириною не більше подвійної товщини; дошки при ширині більше подвійної товщини (тонкі вузькі дошки називаються планками). Пиломатеріали хвойних порід застосовують більш широко, оскільки вони мають високу міцність, менше схильні до загнивання, особливо сосна; з листяних порід дуб та ясен добре піддаються гнуттю; бук і береза ??служать їх замінниками. Хвойні і тверді листяні породи застосовують для силових навантажених деталей. М'які породи (липа) є несиловими матеріалами. Хвойні пиломатеріали використовують у суднобудуванні, в автотранспорті (деталі вантажних автомобілів), в конструкціях вантажних залізничних вагонів, сільськогосподарських машин тощо. Д. Заготовки з деревини використовуються для тих же цілей і моделей.

   Шпон - широка рівна стружка деревини, одержувана шляхом лущення або стругання. Товщина листів шпону від 0,55 до 1,5 мм. Шпон є напівфабрикатом для виготовлення фанери, деревних шаруватих пластиків і виклейкі гнутих деталей. Шпон з красивою текстурою (дуб, бук і ін.) Використовується в якості облицювального матеріалу для виробів з деревини.

    Фанера - листовий матеріал, одержуваний шляхом склейки шарів шпону.[3] Товщина фанери від 1 до 12 мм, більш товсті матеріали називають плитами. Залежно від склеивающего шпон клею і ступеня водостійкості фанера