Розробка річного плану економічного розвитку локомотивного депо у вантажному русі
27

ВИСНОВОК

Залізничний транспорт як об'єкт вивчення є складною виробничо-економічною і соціальною системою зі своєю внутрішньою, тільки їй властивою територіально-виробничою і функціональною структурою.

Поняття ефективності є одним з центральних в економічній теорії та практиці. На будь-якому напрямі суспільного життя вона визначає доцільність дій господарюючого суб’єкта в економічній системі. Практично не існує єдиного узагальненого  показника для визначення економічної ефективності роботи  підприємства, тому для оцінки ефективності залізниці розраховують декілька показників.

Перший показник ефективності який розраховувався в даній курсовій роботі, це показник трудомісткості. Він характеризує витрати робочого часу або показує кількість затраченої живої праці на виконання конкретної операції на залізниці, що становить у нашому випадку 0,85 люд-год на 10000ткм.брутто.

Наступним показником ефективності являється показник фондовіддачі. Фондовіддача – найважливіший узагальнюючий показник ефективності використання основних засобів, який показує загальну віддачу від використання кожної гривні, витраченої на основні засоби виробництва. Отже, можемо сказати, що 6,92 ткм.бр/грн отримано в середньому в розрахунку на кожну гривню основних засобів виробництва. На фондовіддачу впливають такі чинники, як продуктивність, змінність роботи устаткування, вартість його одиниці. Фондомісткість повинна мати тенденцію до зниження.

Також показником ефективності являється матеріаломісткість . Це показник, зворотний матеріаловіддача, і показує частку витрат матеріальних ресурсів (основних і допоміжних матеріалів, палива, енергії) на виконання конкретної операції у загальних витратах та становить в нашому випадку - 233,2 грн на 10000 ткм.бр..

Продуктивність праці – найголовніший елемент системи трудових показників. Основне призначення цього показника – за ним визначається ефективність суспільої праці. Характеризує кількість продукції, виробленої одним робітником або виконання конкретної операції, що становить 23469728,60 ткм.брутто.

Собівартість перевезень – це виражені в грошовій формі поточні витрати транспортних підприємств, які безпосередньо пов’язані з підготовкою і здійсненням перевізного процесу, а також робіт та послуг, які забезпечують дане виробництво. Собівартість  перевезень становить 1040грн на 10000ткм/брутто.

Отже, метою даної роботи було розробити річний план економічного розвитку локомотивного депо у вантажному русі. Після проведених вище розрахунків річного плану, у висновку викладено майбутні результати роботи локомотивного депо, які основані на економічних показниках ефективності підприємства.