Особливості складної тричастинної форми в творі М.Леонтовича "Літні тони"
2

Тема моєї роботи - "Особливості складної тричастинної форми в творі М.Леонтовича "Літні тони".

Робота буде викладена за таким планом:

  1.        Вступ. Визначення проблеми
  2.        Риси стилю Леонтовича
  3.        Особливості побудови твору

1)       образний склад твору;

2)       тональний план;

3)       структура;

4)    особливості гармонії;

5)    про зв'язок музики і слова.

  1.        Висновки

Микола Дмитрович Леонтович народився в 1877 році в с.Монастирьок на Поділлі у родині священика. Вчився спочатку у повітовому училищі в ШаргородІ, потім у духовній семінарії в Кам'янець-Подільському.

У 22 роки Леонтович завершує навчання в семінарії і йде працювати сільським вчителем у с.Чуків, неподалік від рідного краю. Організував у селі хор і оркестр. Писав твори для свого музичного гуртка: "Дударик", "Мала мати одну дочку", "Ой, вийду я на вулицю", "Ой розвився" та інші.

В 1902 р. переїжджає до Вінниці і стає викладачем церковно-учительської школи. Після закінчення курсу у класах Придворної співочої капели Петербурга в 1904 році Леонтович переїжджає в Донбас. В 1908 році він обіймає посаду у єпархіальному жіночому училищі на Поділлі.

В процесі занять з професором-теоретиком Б.Яворським створює ряд найцікавіших творів, серед них "Щедрик", "Козака несуть", "Пряля", "За городом качки пливуть".

В роки революції живе в столиці і пробує свої сили в оригінальній хоровій творчості. Написані протягом останніх років життя хори "Легенда", "Льодолом", "Літні тони", "Моя пісня" стали своєрідним підсумком його багаторічної праці над своєю композиторською технікою. В цей час митець розпочинає роботу над