Особливості складної тричастинної форми в творі М.Леонтовича "Літні тони"
3

 оперою "На русалчин Великдень" за казкою Б.Грінченка. Захоплює композитора і активна виконавська діяльність - він викладає на курсах з концертами хорів.

Життя його обірвалось раптово і трагічно. В 1921 році, в січні він гостював у батька - священика в селі Марківка. Ввечері в хату зайшов невідомий і попросив переночувати. А вночі застрелив композитора і утік. Довгі роки невідомо було, хто зважився на такий підлий вчинок і чому. Аж у 1995 році в державних архівах були знайдені документи, що засвідчували, що цю акцію було попередньо ретельно сплановано в ЧК і здійснено її агентом згідно за планом. Оперу "На русалчин Великдень" завершив Скорик.

Творів, не пов'язаних безпосередньо з народною музикою, у Леонтовича порівняно мало. Хори цього композитора свідчать про романтичне сприйняття автором дійсності. Революційний час відобразився в символіці і напруженій течії музичної думки "Льодолому", поетичний пейзаж, картини живої природи покладені в основу "Літніх тонів", елегічна ліричність визначає головний настрій "Моєї пісні".

Актуальність вибору теми в даній роботі визначається відсутністю або складною доступністю спеціальних робіт, присвячених аналізу хорових творів Леонтовича.

Мета даної курсової роботи заключається в аналізі твору «Літні тони» в аспекті виявлення в ній особливостей складної тричастинної форми.

Дана мета викликала потребу виконання наступних завдань:

  1.   Дати загальну характеристику рис стилю Леонтовича.
  2.   Проаналізувати твір «Літні тони» з метою встановлення в ній особливостей складної три частинної форми.

Риси стилю Леонтовича. Фактура у композитора сповнена образної значущості. Взагалі органічна змішаність або, краще, синтезованість багатьох форм - одна з найпоказовіших рис будови творів Леонтовича.