Інформаційні системи і технології на підприємствах
190

·  планування ресурсів для виконання плану загалом і його окремих пунктів, отримання графіка розподілу потреб у ресурсах, необхідних для виконання плану по періодах планування.

Приклад використання модулів фінансового і господарського планування в управлінні розподіленими проектами наведено на схемі (рис. 9.6).

Фінансовий план і структура господарського плану формуються в головній фірмі. При цьому в плані закладаються схема фінансування і схема повернення коштів по періодах планування, календарно-сітьовий графік проектів.

У фірмі-філії формуються плани виконання тих частин загального проекту, якими займається фірма-філія, провадиться реєстрація перебігу виконання робіт.

Зв’язок баз даних здійснюється із застосуванням програми Соrро. Як засіб доставляння інформації використовується електронна пошта, модем або магнітний носій інформації. Після оновлення бази даних, періодичність якого визначається керівником проекту, в головній фірмі бачать загальний календарно-сітьовий графік виконання проекту. Отримуючи звіти про хід виконання господарського плану, керівник може контролювати реалізацію проекту й оперативно реагувати на відхилення в термінах виконання окремих робіт, відстежувати витрати і надходження.

Рис. 9.6. Схема використання модулів планування

9.2.2.4. Фінансовий аналіз

Реалізація програмного модуля «Аналіз фінансової і господарської діяльності» в контурі адміністративного управління системи «Галактика» має на меті забезпечити керівника набором наочних графічних і текстових звітів для швидкого огляду господарсько-фінансового стану підприємства (групи консолідованих підприємств) і прийняття управлінських рішень.

Дані для аналізу — це результати роботи оперативних підрозділів, що пройшли бухгалтерське опрацювання (синтетична й аналітична інформація по рахунках бухгалтерського обліку). Накопичена інформація розглядається в динаміці з можливістю урахування індексу цін. Аналіз господарсько-фінансової діяльності підприємства провадиться на основі типових форм ( «Баланс підприємства», «Звіт про фінансові результати» та інші), показників ефективності господарсько-фінансової діяльності підприємства і внутрішніх звітів підприємства.

Програмний модуль орієнтований передусім на фінансового директора, головного бухгалтера, фінансового менеджера / аналі­тика, співробітників відділу планування підприємства. При бажанні можна створювати звіти для податкових органів, потенційних партнерів та інвесторів.

Модуль реалізується здебільшого у таких процесах:

·  вертикальний аналіз (структура) типових форм звітності в будь-якому з накопичених моментів часу;