Субкультура: сутність, структура і її різновиди
15

вбивств членами комуни (так званої Сім й) Чарлза Менсона в кінці 1960-х років і трагедії в Альтамонте на концерті The Rolling Stones. Подорослішавши, багато хіпі взяли суспільну мораль. Нове покоління бунтарів більше брало панк-світогляд.

Хіпі показали світу новий ступінь духовного розвитку, збагатили світову культуру. Для розуміння цього достатньо лише перерахувати частину події в суспільстві під впливом руху хіпі: терпимість до расових відмінностей; легалізація ПАВ в багатьох країнах; вплив на моду; популяризація здорової їжі, вегетаріанства; антивоєнний рух (пацифізм), рух за альтернативну службу в армії; екологічні руху; вільні подорожі (автостоп), альтермондіалізм. Бути хіпі - значить вірити у світ, як спосіб вирішення розбіжностей між людьми, ідеологіями, релігіями. Шлях до миру лежить через любов і терпимість. Любити - значить приймати інших такими, якими вони є, давати їм свободу виражати себе. І вже, звичайно, не засуджувати їх за зовнішній вигляд. Це суть філософії хіппі.

Для представників руху «хіпі», відповідно до їх світорозумінням, характерно впровадження в костюм етнічних елементів: бус, плетених з бісеру браслетів (фенечек) та інше, а так само використання текстилю пофарбованого в техніці «тай-дай» або інакше «шіборі» .

Одним із символів руху хіпі вважається старий мікроавтобус «Фольксваген», який хіпі традиційно розфарбовували в стилі «Flower Power». На таких мікроавтобусах групи хіпі любили їздити по невеликих консервативним американським містечках і шокувати їх мешканців різними витівками.

Якщо під політикою розуміти вибори, засідання, голосування і просування по службі, то хіпі спочатку аполітичні. Живучи поза «цивільного» суспільства, у світі, заснованому на любові, дружбу і взаємодопомогу, хіпі вважають за краще міняти світ своєю творчістю, в тому числі творчістю соціальним. Спроби використовувати хіппі в політичних цілях неефективні.