Політична система великобританії
17

Висновки

Великобританія – морська держава, яка є об’єднанням чотирьох країн: Англії, Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії. Британія – це унітарна держава, з монархічною формою правління. Першою особою країни є король(королева), яка переважно представницьку функцію, і політичному житті країни не відіграє великої ролі. Основними політичними органами Великої Британії є парламент і уряд. Парламент двопалатний, включає в себе верхню палату, що називається Палата лордів, і нижню палату, що називається Палата громад. Палата лордів не обирається, вона включає до свого складу лордів духовних й лордів світських. Палата громад, навпаки, — палата, що обирається демократично. Палата лордів і Палата громад збираються в різних приміщеннях Вестмінстерського палацу в Лондоні. За звичаєм, всі міністри, включаючи прем'єр-міністра, обираються виключно зі складу парламенту.

Великобританія – це країна, яка не має своєї задокументованої конституції, її замінюють численними законами і конвенціями.

Основними політичними партіями є консервативна партія, яка включає в себе переважно представників «середнього класу». Другими по кількості представників є «лейбористи», які представляють робітничий клас в парламенті.

Незважаючи на свої невеликі розміри, Великобританія є однією з найрозвинутіших держав Західної Європи. Вона є постійним членом Ради Безпеки ООН; учасниця ОБСЄ і Ради Європи; входить в НАТО, ЗЕС і АНЗЮ; з 1973 р. – член ЄС.