Політична система великобританії
5

При необхідності держава змінює державні закони так, щоб вони відповідали прийнятої конвенції.

 

  1.               Історичні відомості

Сполучене Королівство утворилося в 1801 році. До складу його увійшли Англія, Шотландія, Уельс і вся Ірландія. У 1921 році Південна Ірландія вийшла з складу унії. Союз Англії, Шотландії і Уельсу відомий під назвою "Великобританія". Документально зафіксована історія Великобританії починається в 55 році до н.е., коли в неї вторглися римляни. Вони завоювали всю Великобританію, окрім найбільш північних її областей. Римські торговці і солдати сприяли розповсюдженню тут християнства і також будівництву багатьох міст. У V столітті н.е. Римська імперія полягла, і німецькі племена англів і саксів захопили країну, яка стала називатися Англією. Скандинавські вікінги спустошували північні і східні області Англії, тоді як Уельс і Шотландія залишалися під владою кельтів.

У 1066 році Англію захопили нормани (вікінги, що захопили Північну Францію). В середні віки Англія часто вела війни з сусідніми країнами. Проте в середині XVI століття вона об'єдналася з Уельсом, і в 1707 році до цього союзу увійшла Шотландія, внаслідок чого утворилася держава Великобританія. Починаючи з XVI століття Великобританія стала перетворюватися на могутню морську імперію. У XVIII столітті, завдяки зусиллям учених і інженерів, в країні здійснився перехід від аграрного виробництва до промислового. У XX столітті політичний вплив Великобританії ослаб, хоча вона грала важливу роль в двох світових війнах. До 1960-м рокам більшість англійських колоній отримали незалежність. У 1973 році Сполучене Королівство вступило в Європейське Економічне Співтовариство (нині Європейський Союз).

 

  1.               Структура державної системи

Британське право складається із загального права (common law), писаного права (statute law) і конвенцій. Конвенції – це правила і звичаї, які не мають