Облік, аналіз і аудит розрахунків за виплатами працівникам на підприємстві
19

Оплата може провадитися за результатами індивідуальних і колективних робіт (ст. 97 КЗпП). Колектив бригади може розподіляти колективний заробіток із застосуванням коефіцієнта трудової участі (ст. 252-7 КЗпП).

Чинним законодавством визначено строки виплати заробітної плати (ст. 115 КЗпП) та строки розрахунку при звільнення (ст. 116 КЗпП). Матеріальна відповідальність за затримку розрахунку під час звільнення передбачена (ст. 117 КЗпП) (табл. 1.5).

Таблиця  1.5

Строки виплати та розрахунок заробітної плати

№ п/п

Стаття

Об’єкт

Зміст статті

Відповідальність

1

115 КЗпП

строки виплати заробітної плати

не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів

Оскільки йдеться про порушення трудового законодавства, то відповідно до частини 1 ст. 41 КпАП штраф на посадових осіб підприємств незалежно від форми власності та громадян-СПД накладається у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1700 грн, у разі:

1) порушення встановлених термінів виплати заробітної плати;

2) виплати заробітної плати не в повному обсязі;

3) інших порушень вимог законодавства про працю.

 

не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (якщо сьоме число місяця припадатиме на вихідні чи свята, то виплатити зарплату треба буде раніше — напередодні цих днів)

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

116 КЗпП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

строки розрахунку при звільнення

При звiльненнi працiвника виплата всiх сум, що належать йому вiд пiдприємства, установи, органiзацiї, провадиться в день звiльнення. Якщо працiвник в день звiльнення не працював, то зазначенi суми мають бути виплаченi не пiзнiше наступного дня пiсля пред'явлення звiльненим працiвником вимоги про розрахунок

В разi спору про розмiр сум, належних працiвниковi при звiльненнi, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цiй статтi строк виплатити не оспорювану ним суму.

В разi невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звiльненому працiвниковi сум у строки, зазначенi в статтi 116 цього Кодексу, при вiдсутностi спору про їх розмiр пiдприємство, установа, органiзацiя повиннi виплатити працiвниковi його середнiй заробiток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. 
При наявностi спору про розмiри належних звiльненому працiвниковi сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цiй статтi вiдшкодування в тому разi, коли спiр вирiшено на користь працiвника. Якщо спiр вирiшено на користь працiвника частково, то розмiр вiдшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рiшення по сутi спору