Перспективи вступу України до ЄС та НАТО в період постмайданних реформ
13

1.2. ЄС, як фактор у зовнішньо-політичній стратегії України

Європейський вибір України, який був визначений ще у період формування основ її зовнішньої політики 1991-1995 рр, та мимоволі став природним наслідком здобуття країною державної незалежності. Він так чи інакше відображає життєво важливі інтереси України, про європейський вибір україни , починаючи з 1999 року коли була підписана спільна стратегія Європейського Союзу та України, його ментальность та глибокі демократичні традиції, грунтується на законному прагненні громадян України бачити свою державу невід'ємною частиною єдиної Європи.

З усіх можливих альтернатив євроінтеграційний курс здатний забезпечити нашій державі гідне місце в сім'ї європейських народів. Для України інтеграція в Євросоюз - це рух країни до стандартів реальної, діючої демократії та цивілізованого, соціально орієнтованого ринкового господарства. Саме тому це є стратегічною метою державної політики України.

Безумовно, пріоритетність цілей інтеграції України в ЄС не означає недооцінки важливості інших стратегічних напрямків зовнішньополітичної діяльності нашої держави. Зокрема, зберігатиме своє значення як один з наріжних каменів української зовнішньої політики розвиток взаємовигідної співпраці з Росією. Так само велика увага приділятиметься і надалі співробітництву з іншими державами СНД та ГУУАМ.

Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як головуючої в ЄС, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України.

Україна усвідомлює також важливість того, щоб її інтеграція в Євросоюз стала складовою процесу формування загальноєвропейського економічного, соціального, політичного і правового простору.