Перспективи вступу України до ЄС та НАТО в період постмайданних реформ
19

Розділ 2. Особливості політичних та соціальних настроїв у країнах ЄС відносно України

2.1. Наслідки референдуму у Нідерландах

Більшість голландців, які на референдумі голосували проти асоціації України з ЄС, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і недовіри до України.

Про це написав посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, ініціатори голландського референдуму насамперед виступали проти ЄС, а не проти України, і стратегічно найбільш негативні наслідки референдуму відчує саме Євросоюз.

Дипломат опублікував п'ять ключових тез щодо референдуму в Нідерландах.

1. 100% голосів підраховано. 61,1% виборців проголосував проти Угоди, 38,1% - за Угоду, 0.8% бланків були подані незаповненими, явка - 32,2%.

Результат був неочікуваним як для прихильників, так і для опонентів Угоди, оскільки не був передбачений жодним із соціологічних опитувань.

Останнє опитування від 4 квітня, проведене компанією IPSOS, яка також робила екзіт-пол 6 квітня, показувало, що "за" планували проголосувати 30%, проти - 37%.

Традиційно високою залишалася кількість тих, хто не визначився - 33%, які, врешті решт, загалом поповнили своїми голосами табір противників Угоди.

2. Це був референдум який визначав ставлення населення Голандії до державної політики країни у ЄС, що публічно визнали самі його ініціатори.

Голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпейсти російських тез.