Пристрій формування вхідних сигналів для випробування 16-розрядних мікроконтролерів
39

Робоча освітленість екрана

Виробник дисплеїв повинен вказувати робочу освітленість поверхні екрана. Для активних матриць вона повинна знаходиться в діапазоні 250-750 лк. Для пасивних матриць і трансфлективних обов'язково вказується мінімальна освітленість, при якій виконуються вимоги до яскравості. Якщо для пасивного або трансфлективного дисплея потрібно освітленість більше 750 лк, то на робочому місці необхідно організувати додаткове (локальне) освітлення.

Кут візування і кут нахилу голови

Бажано, щоб робоче місце і дизайн плоскопанельного дисплея дозволяли користувачу дивитися на екран під кутом 0 ° - 45 °, а при нахилі голови - під кутом 0 ° - 20 °.

Рівномірність кольоропередачі

Дана вимога застосовується тільки до кольорових дисплеїв, і не застосовується до монохромним.

Нерівномірність відображення кольорів не повинна створювати суперечливих уявлень про колір при огляді з трьох напрямків навіть для дисплеїв, по куту огляду відносяться до класу IV.

Максимальне допустиме відхилення кольору (Δuv=0,02) визначається із співвідношення діагоналі активної області та робочої відстані: при співвідношенні більшому 0,75 допуск збільшується в півтора рази [6].

Полярність зображення

При розгляді полярності зображення спираються на прийнятий стереотип, що зображення друкується чорною фарбою на білому тлі, тому позитивною полярністю вважається білий фон і темні символи, а негативною полярністю - темний фон і світлі символи. Кожен тип полярності має як переваги, так і недоліки.

Особливості позитивної полярності: білий фон робить менш помітними дзеркальні відображення, темні символи краще читаються (їх краї виглядають різкіше), а баланс яскравості легше підтримувати, цей тип полярності найкраще підходить для традиційних офісних завдань.