Пристрій формування вхідних сигналів для випробування 16-розрядних мікроконтролерів
5

    розробити функціональну схему пристрою;

    розробити електричну принципову схему;

    розробити алгоритм програми мікроконтролера;

    написати програмний код для отримання імпульсного сигналу з регульованою скважністю і  зміщених довільно один відносно одного по фазі;

    скласти модель пристрою у системі Proteus та перевірити її на функціональність;

    розробка питань з охорони праці, таких як освітлення та мікроклімат користувача компютерною  технікою.

Практична значимість даного пристрою заключається в тому, що його можна використовувати в виїзних лабораторіях та в місцях де бракує додаткового обладнання для проведення вимірювань.

Так як мікроконтролери застосовуються в різних областях, то вони в процесі експлуатації піддаються різним впливам: підвищеної вологості повітря, зниженого або підвищеного атмосферного тиску, високій або низькій температурі і т.д. Отже, на етапі розробки необхідно враховувати область застосування розроблюваних мікроконтролерів, а також проводити контроль відповідності мікросхем тим чи іншим параметрам. Для відбраковування несправних мікросхем і контролю їх параметрів, на стадіях розробки і виробництва, мікросхеми піддають різним випробуванням.У процесі випробування мікроконтролерів різними впливами, необхідна установка певного електричного режиму. Режим задається відповідно до технічного завдання на випробовувані мікросхеми і має на увазі:

- подачу напруги живлення ядра і периферії;

- подачу синхронізуючих сигналів;

- подачу сигналу «скидання».

Функціональні генератори з можливістю регулювання амплітуди і скважності вихідних імпульсів, тільки частково можуть забезпечити необхідний режим, так як в них немає стабілізованого джерела напруги, а так як випробування проводяться в різних умовах, а іноді є необхідність провести випробування на виїзді, то використання декількох приладів стає неможливим або суттєво збільшує витрати на транспортування. У такому випадку з'являється необхідність розробки компактного портативного пристрою, що включає в себе тільки необхідні для випробувань функції.