Обслуговування в дитячому кафе
15

офіціанти та бармени прополіскують ротову порожнину рідиною, що усуває запах з рота.

Офіціанти не мають форменного одягу з емблемою закладу. Вони одягнуті в білу сорочку та темний низ також носять фартух. Одяг охайний, чистий, свіжий, ретельно випрасуваний. Перед початком роботи офіціант оглядає свій робочий одяг, вичищає  його,перевіряє чи міцно пришиті ґудзики, достатньо чиста сорочка,звернувши особливу увагу на манжети і комір. Обов’язково раз в день (або за необхідності) змінюють шкарпетки. Закрите начищене взуття з незкривленими підборами.

 

2.3. Обслуговування дітей.

 

У дітей спостерігається надлишок енергії, яку треба кудись витрачати. Саме тому, а не з примхливості, малята постійно пориваються кудись бігти, стрибати, голосно розмовляти, сміятися і крутитися. Та варто їх чимось зацікавити, привернути увагу грою або іграшкою, як бажання пустувати миттєво змінюється зацікавленістю.

В ресторані використовують індивідуальний метод організації праці офіціантів. Він характеризується тим, що за кожним офіціантом закріплюється певна кількість столів. Всі операції пов’язані з обслуговуванням відвідувачів, виконує один офіціант. Він зустрічає відвідувачів, приймає замовлення, передає замовлення у буфет і на виробництво, одержує страви і подає їх, здійснює розрахунок, наприкінці прибирає стіл.

При прийомі замовлення офіціант приділяє увагу дитині, але при виборі страв прислухається до її батьків. Оскільки трапляються випадки, коли дитині їсти деякий продукт не можна. Завжди офіціанти посміхаються, та відкриті до дитини.

В кафе пам'ятають про особливості дитячої поведінки: чим менша дитина, тим складніше їй всидіти на одному місці. Сидіти за столом і