Кредитоспроможність підприємства та напрямки її підвищення за сучасних умов господарювання ДП «Ясінянське лісомисливське господарство»
11

 

Кпок. = ВОК/ОА                                                (1.4)

 

де ВОК – власні оборотні кошти;

ОА – оборотні активи.

  1.               Коефіцієнт загальної ліквідності, визначається як відношення оборотних активів до поточних зобов'язань. Характеризує частку оборотних активів, що припадають на поточні зобов'язання. Значення показника на рівні менше 1 свідчить про проблеми у фінансовому стані.

 

Кз.л. = ОА/ПЗ                                                     (1.5)

 

У 2012 році прийнято «Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями». Згідно нього кредитоспроможність позичальника визначається на основі розрахунку інтегрального показника фінансового стану боржника – юридичної особи, що враховує розмір підприємства та вид його діяльності. У загальному вигляді модель інтегрального показника виглядає як:

 

Z = a1K1+a2K2+a3K3+a4K4+anKn-a0                                                  (1.6)

 

де К1, К2 ... Кn фінансові коефіцієнти;

а1, а2 ... аn – параметри.

У даній курсовій роботі застосовується модель визначення інтегрального показника для підприємства галузі сільського господарство, лісового господарство та рибного господарство, а саме:

 

Z=1,3×K3+0,03×K4+0,001×K5+0,61×K6+ +0,75×K7+2,5×K8+0,04×K90,2 (1.7)