Аналіз інвестиційної привабливості підприємства
11

Під час видачі короткострокового кредиту має значення комплексна оцінка фінансового становища позичальника, за якої взаємо­зв’язано аналізуються різні показники, зокрема такі коефіцієнти: ліквідності; фінансової стійкості й кредитоспроможності; рентабельності й оборотності; напруженості зобов’язань клієнта.

Менеджмент. Хоч даний фактор тісно пов’язаний з усіма трьома іншими внутрішніми факторами — виробничим потенціа­лом, фінансовим становищем та інвестиційною програмою, — він має важливе самостійне значення. Кредиторам і інвесторам слід приділяти йому найбільшу увагу.

Дійсно, під час аналізу виробничого потенціалу потрібно оцінити реальні рівні організації праці й виробництва в позичальника. Але при цьому роль управління працею, технологіями й організацією виробництва оцінюється начебто на мікрорівні основ­них виробничих підрозділів підприємства, що реалізовують конкретні технології. Фактично здійснюється дослідження основних виробничих механізмів, що знаходяться поза апаратом управління й центром прийняття стратегічних рішень.

Інвестиційна програма. Кредитору й інвестору необхідно ознайомитися не тільки з документами стосовно інвестиційного проекту, що фінансується або кредитується, але й з документами на всю сукупність інвестиційних проектів даного підприємства. Це слід робити надзвичайно ретельно, оскільки результати практичної реалізації кожного проекту обов’язково будуть відбиватися на фінансовому становищі позичальника й, відповідно, на його кредитоспроможності, тим більше інвестиційній.

 

1.3 Методи оцінки інвестиційної привабливості підприємства

 

Важливість оцінки інвестиційної привабливості потребує її детального дослідження, насамперед її визначення. Теоретичні аспекти, що стосуються інвестиційної діяльності, загалом, та механізму управління інвестиціями, зокрема, широко розглянуті у вітчизняній та іноземній літературі. Питання ж пов'язане з визначенням такого поняття як