Аналіз інвестиційної привабливості підприємства
25

10 році перевищує цей же показник 2009 року на 182,10 тис. грн., що також є досить позитивним моментом в діяльності підприємства. Негативним моментом, який можна виділити при проведенні даного аналізу є зниження суми чистого прибутку на 125,5 тис. грн., що в порівнянні з попередніми показниками свідчить про зростання непрямих витрат, зокрема адміністративних витрат і витрат на збут. Все це є недоліком у роботі особливо на фоні зниження майнового потенціалу, обсягів діяльності підприємства, низькій питомій вазі оборотних коштів, що становлять прямі витрати.

Отже, після проведеного аналізу, отримані дуже суперечливі висновки. Зокрема, зниження загальної вартості майна, високої питомої ваги необоротних активів у структурі наявного майна, поряд з прискоренням оборотності власного капіталу, оборотних активів і т.д.

Таким чином, проведені розрахунки свідчать про підвищення ефективності діяльності ТОВ «Фрінет» у 2010 році, в порівнянні з попередніми періодами.

 

2.2 Аналіз фінансово-економічної діяльності ТОВ «Фрінет»

 

Досліджуючи фінансово-економічну діяльність ТОВ «Фрінет», необхідно проаналізувати джерела формування майна підприємства ТОВ «Фрінет», якими можуть бути: грошові, матеріальні і майнові внески засновника; доходи від цінних паперів; відрахування від прибутків спільних підприємств, організацій і об’єднань, створених за участю підприємства, а також інших госпрозрахункових організацій пов’язаних з підприємством договірними відносинами; кредити банків і інших кредиторів; безкоштовні або благодійні внески юридичних , фізичних осіб, громадських фондів та інші; інші джерела, не заборонені діючим законодавством.

Статутний фонд підприємства ТОВ «Фрінет» становить 752,1 тис. грн. Прибуток даного підприємства утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, сплати податків та зборів до бюджету і витрат по оплаті праці. З балансового прибутку сплачуються відсотки по кредитах банку, а також вносяться передбачені законодавством Україні податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у повному розпорядженні засновників підприємства. Для того, щоб здійснювати ефективну фінансово-господарську діяльність підприємству необхідні основні фонди, оборотні кошти, фінансові та трудові ресурси. То ж проаналізуємо наявність та структуру майнової бази підприємства ТОВ