Аудит основних засобів
63

Відбулося також зниження показників фінансової стійкості.

Зокрема, коефіцієнт фінансової стійкості, який характеризує рівень
забезпечення залученого капіталу власним, знизився на 0,572 пункти. Коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу збільшився на 38,96%), Отже, обсяг залучених коштів зріс. Коефіцієнт автономії також має тенденцію до зниження.
Його значення у 2006 р. не відповідає нормативному.

Фінансовий стан підприємства значною мірою залежить від ефективності та
раціональності структури активів. Згідно розрахованих показників вартість майна підприємств збільшилася на 245,5 тис. грн. (50,27%), що є позитивною тенденцією.
Така зміна обумовлена, в першу чергу, зростанням вартості основних засобів, виробничих запасів, готової продукції, суми грошових коштів. Однак питома вага цих статей балансу змінювалася нерівномірно. Так, мало місце збільшення питомої ваги основних засобів (на 0,04 п.с), виробничих запасів (на 2,7 п.с), грошових коштів (0,24 п.с). Негативною тенденцією є зменшення питомої ваги готової продукції на 2,93 п.с, оскільки свідчить про невідповідність темпів зростання виробничого потенціалу підприємства та збільшення обсягів господарської діяльності. Як позитивне в структурі пасивів ТOB „Електролюкс" слід відмітити зростання прибутку на 36,5 тис. грн. (76,68%). У зв'язку з розширенням господарської діяльності збільшився розмір короткострокових кредитів банків, а саме на 80,3 тис. грн. (81,44%). Значно зросла також і заборгованість за товари та послуги - майже в 5 разів. Негативним є те, що в структурі пасивів зростання поточних зобов'язань відбувається темпами більшими, ніж збільшення суми власних коштів, оскільки дане зрушення негативно впливає на фінансову стійкість
підприємства через порушення співвідношення між власним та залученим
капіталом.