Облік виробничих запасів на прикладі ДП „Білокоровицький лісгосп”
55

ВИСНОВКИ

 

Виробничі запаси – це запаси, які використовуються в процесі виробництва як предмет праці і використовуються протягом одного операційного циклу, по завершенню якого повністю переносять свою вартість на вартість кінцевої продукції.

Сировина і матеріали. Сировина – оборотні ресурси, виготовлені  власними силами.

Матеріали – оборотні ресурси, придбані на стороні котрі призначені для використання у виробництві.

Виробничі запаси грають велику роль на підприємстві.

Курсова робота здійснена на прикладі ДП „Білокоровицького лісгоспу” яке займається вирощуванням лісів. Яке має велику структуру підприємства, найновішу технологію, імпортне обладнання та створене з метою розширення виробництва, тобто переозброєння. В курсовій роботі висвітлені питання про надходження та вибуття запасів, окреме питання транспортно-заготівельних витрат. Розкрите питання організаційно-економічної характеристики підприємства. В ньому розраховано рентабельність та ліквідність підприємства. Розрахунки здійсненні на основі формі 1 „Баланс” за 2005-2006-2007 роки та формі 2 „Звіт про фінансові результати” за 2005-2006-2007 роки. Розрахунки порівнювались за 2005 та 2007 роки. Стан виробничих запасів оцінюють за даними аналітичного обліку сировини, матеріалів, палива та інших цінностей, який проводять на складах матеріально-відповідальні особи та бухгалтерія.

Був здійснений фінансовий аналіз підприємства це спосіб оцінювання і прогнозування фінансового стану підприємства на підставі його бухгалтерської та фінансової звітності й оперативних даних бухгалтерського обліку. Результативність управління підприємством значною мірою визначається рівнем його організації та якістю інформаційного забезпечення. У системі інформаційного забезпечення важливе значення мають бухгалтерські дані, а звітність виступає головним засобом комунікації, що забезпечує достовірне надання інформації про фінансовий стан підприємства. Під фінансовим станом