Побудова корпоративної мережі з можливістю передачі відеозображень на відстань
51

У свою чергу багатожильний кабель погано переносить «врізання» у гніздо панелей розеток (тонкі жили розрізаються), але чудово поводиться при вигинах і скручуванні. Крім того, багатожильний провід володіє великим загасанням сигналу. Тому багатожильний кабель використовують в основному для виготовлення патчкордів, що з'єднують периферію з розетками.

Для нашої мережі вибиремо кабель САТ5 — 4-парний кабель, це і є, те, що звичайно називають кабель «вита пара», завдяки високій швидкості передачі, до 100 Мбіт/с при використанні 2 пар і до 1000 Мбіт/с, при використанні 4 пар, є найпоширенішим мережевим носієм, що використовується в комп'ютерних мережах дотепер. При прокладці нових мереж користуються дещо вдосконаленим кабелем CAT5e, який краще пропускає високочастотні сигнали.

Для даної мережі найкраще підходить одножильний кабель, так як кабель повинен проходити крізь стіни та в коробах і не передбачає прямих контактів з підключеною периферією.

Для внутрішнього застосування виберемо кабель UTP вита пара кат. 5е ПВХ (305м). Токопровідна жила: мідна м’яка проволока; діаметр: 0.51 мм (24 AWG); ізоляція: поліетилен; діаметр провідника: 0.96 мм; пара: 2 скручених разом провідника; зовнішня оболонка: полівінилхлоридний пластика (ПВХ); колір оболонки: білий; максимальний діаметр кабеля: 5.9 мм. Застосовується для стаціонарної прокладки всередині приміщень, станцій, споруд, апаратури. Експлуатується при частотах до 250 МГц.

Для зовнішнього застосування виберемо кабель UTP вита пара кат. 5е ПЕ (для зовнішнього прокладання). Токопровідна жила: мідна м’яка проводка; діаметр: 0.51 мм (24 AWG); ізоляція: поліетилен; діаметр провідника: 0.92 мм; пара: 2 скручених разом провідника; зовнішня оболонка: світлостабілізований поліетилен; колір оболонки: чорний; максимальний діаметр кабеля: 6.7 мм. Для зовнішнього прокладання в