Аудит витрат виробництва
20

Розділ ІІ. Організаційно-економічна характеристика

ВАТ «Житомирський комбінат хлібопродуктів»

2.1 Виробничо-економічна характеристика

 

В 1996-1997 рр. була проведена приватизація і реструктуризація хлібопека­рної галузі України. Було створено 203 спеціалізованих підприємства, 201 з яких було акціоноване. Ці структури об'єднують 384 хлібозаводи загальною потужністю 18,1 тис. тонн хлібобулочних виробів на добу, 168 кондитерських цехів, здатних випускати 74,8 тис. тонн м'яких кондитерських виробів за рік, дільниці з виробництва макаронних виробів потужністю 41,8 тис. тонн за рік. Акціонерами новостворених товариств стали працівники хлібозаводів та сільгоспвиробники. Частка державної власності у статутному капіталі хлібних АТ не перевищувала 25%+1, а то її і зовсім не було.

В 2001 році держава вирішила розлучитися із частиною своїх пакетів, які були продані через аукціони за гроші. Як повідомляють спеціалісти об'єднання «Укрхлібпром», в цих аукціонах брали участь фірми і компанії, що спеціалізуються чи на нафтотрейдинзі, чи відносяться до банківської сфери. З переходом великих хлібних паїв у приватні руки почався етап вторинної приватизації. Нові власники блокуючих пакетів почали інтенсивно скуповувати акції у працівників, і до кінця 2001 року в руках цих компаній сконцентрувались контрольні пакети багатьох АТ. Найефективніше трансформувалась власність хлібних підприємств Вінницької, Донецької, Житомирської, Запорізької області.

ВАТ «Житомирський комбінат хлібопродуктів» був заснований в 1927 році на базі пристосованих одноповерхових підсобних приміщень млина. Ліквідація НЕПу сприяло організації. До того часу хліб та різні булочні вироби для населення міста випікали приватні пекарні. З 1970 року на протязі 7 років проводилось технічне переоснащення заводу.

Комбінат перейшов на нову технологію з застосуванням нового обладнання. Це сприяло росту добової потужності.