Аудит витрат виробництва
26

юють по собівартості придбання. Амортизація нематеріальних активів здійснюється прямолінійним методом, термін корисного використання нематеріальних активів встановлюється конкретно по кожному нематеріальному активу. Одиницею бухгалтерського обліку запасів признають їх конкретну назву. Визнання та первісну оцінку запасів (матеріалів, сировини, палива, комплектуючих виробів, товарів) здійснюють в залежності від шляху надходження запасів на підприємство: придбані за плату, виготовлені власними силами, внесені до статутного капіталу, отримані безоплатно, придбані в результаті обміну на подібні та неподібні активи згідно з ПБО 9 «Запаси».               Первісну вартість запасів, придбаних за плату, визначають по собівартості запасів. Запаси відображають у бухгалтерському обліку по найменшій із двох оцінок: первісної вартості або чистої вартості реалізації.  Оцінка запасів при відпуску у виробництво чи іншому вибутті здійснюється із використанням методу середньозваженої собівартості. Грошовими коштами та їх еквівалентами у фінансовій звітності у відповідності до ПБО 4 приймають грошові кошти на розрахунковому рахунку, грошові кошти у касі підприємства, грошові кошти в дорозі та депозитні сертифікати терміном до трьох місяців.

Доходи відображаються у Звіті про фінансові результати у тому періоді, коли вони виникнули. Облік доходів організований згідно з Положенням бухгалтерського обліку 15 «Доходи».

Витрати відображаються на основі відповідності доходам, що забезпечить визначення фінансового результату звітного періоду шляхом зіставлення доходів звітного періоду із витратами, котрі були здійснені для отримання цих доходів.

Облік витрат ведеться згідно з Положенням бухгалтерського обліку 16 «Витрати».

При веденні бухгалтерського обліку та складанні фінансових звітів використовуються такі якісні характеристики: зрозумілість, достовірність, доречність даних.