Аудит витрат виробництва на ПП «МФК Звягель»
43

У процесі аудиторської перевірки слід використовувати такі ма­теріали: річні звіти, інформацію про збори акціонерів, засідання ради директорів, внутрішні фінансові звіти підприємства, аудиторські звіти (висновки) за попередній період, матеріали внутрішнього аудиту тощо.

Необхідною умовою успішного виконання аудиторських робіт є договір на проведення попередньої експертизи.

Програма аудиту містить перелік питань за окремими темами, видами і напрямками очікуваних робіт, що підлягають перевірці, час проведення, види аудиторських процедур (за який період часу слід перевіряти, спосіб контролю). Наявність програми, крім того, забез­печує контроль за своєчасним і якісним виконанням аудиторських процедур.

 

3.3 Джерела, методи та прийоми аудиту витрат виробництва

 

Контроль за формуванням собівартості продукції, віднесенням витрат на виробництво – одна з найважливіших ділянок аудиту. Собівартість продукції є вагомим показником якості роботи підприємства, від обгрунтованості її визначення залежать правильність, об'єктивність оцінки результатів фінансово-господарської діяльності підприємства. Тому основними завданнями аудиту є: 

  1. установити наявні порушення щодо достовірності визначення витрат на виробництво та собівартості продукції, робіт і послуг, методики їх облікового процесу. 
  2. розробити заходи впливу для їх ліквідації, внесення відповідних коректив, притягнення до відповідальності винних осіб.

Аудитор використовує такі джерела інформації:

Первинні документи: накладні, податкові накладні, договора на купівлю-продаж матеріалів і продукції, лімітні картки, відомості, накладні, акти на приймання та списання матеріалів