ЗВІТ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ТОВ «Ярило Буд-Україна»
35

11. Готує періодичну звітність у зазначені строки та за встановленими формами.

12. Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

 

III. Права

Економіст з планування має право:

1. Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.

2. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3. В межах своєї компетенції повідомляти начальнику планово-економічного відділу про всі виявлені недоліки в діяльності підприємства (структурного підрозділу, окремих працівників) та вносити пропозиції щодо їх усунення.

4. Вимагати та отримувати особисто або за дорученням начальника планово-економічного відділу у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

5. Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.

6. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні обов'язків, передбачених цією посадовою інструкцією.

 

IV. Відповідальність

Економіст з планування несе відповідальність:

1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

3. За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

 

V. Економіст з планування повинен знати:

1. Постанови, розпорядження, накази, методичні нормативні й інші керівні матеріали з планування, обліку, аналізу діяльності підприємства і господарського розрахунку.

2. Організацію планової роботи на підприємстві.

3. Порядок розроблення перспективних і річних планів і програм виробничо-господарської діяльності та соціального розвитку підприємства.

4. Планово-облікову документацію.

5. Порядок визначення собівартості товарної продукції, розроблення нормативів матеріальних і трудових витрат, оптових і роздрібних цін.

6. Методи економічного аналізу якісних і кількісних показників діяльності підприємства та його підрозділів.

7. Методи визначення економічної ефективності впровадження нової техніки і технології, раціоналізаторських пропозицій та винаходів.

8. Порядок і строки складання звітності.

9. Економіку виробництва.

10. Організацію виробництва, праці та управління.

11. Основи технології виробництва.

12. Можливості застосування обчислювальної техніки для здійснення техніко-економічних розрахунків і аналізу господарської діяльності, правила її експлуатації.

13. Основи трудового законодавства.