Індивідуальні трудові спори
25

переведеного на іншу роботу працівника підлягає негайному виконанню [2; ст. 235].

У разі визнання формулювання причини звільнення неправильним (таким, що не відповідає фактичним обставинам) або таким, що не відповідає чинному законодавству (у випадках, коли це не передбачає поновлення працівника на роботі), суд зобов’язаний змінити формулювання причини звільнення й зазначити в рішенні причину звільнення суворо відповідно до формулювання чинного законодавства про працю та з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону.

На прохання працівника суд може винести рішення про зміну формулювання підстав звільнення на звільнення за власним бажанням.

Якщо неправильне формулювання причини звільнення в трудовій книжці перешкоджало працевлаштуванню працівника, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу в порядку і на умовах, передбачених частиною другою ст. 235 КЗпП.  У разі затримки роботодавцем виконання рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника цей орган виносить ухвалу про виплату працівникові середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки поновлення на роботі.

Працівникові виплачується середній заробіток також за весь час вимушеного прогулу в разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця [27; c.67].

Судова практика.

Позивач просить наказ про його звільнення за прогул без поважних причин скасувати, як незаконний та поновити його на попередній роботі токаря механічного цеху ВАТ "МДЕЗ" та стягнути на його користь 10000 моральної /немайнової/ шкоди, пов"язаної з незаконним звільненням та витрати з оплатою за правову допомогу в сумі 150 грн.

Зазначив, що наказом № 3-к від 1 лютого 2001 року його було прийнято на роботу в механічний цех. Наказом № 157к від 14 червня 2010 року