Вивільнення персоналу
19

працівника. Інтереси працівника від його імені може представляти інша особа (зокрема адвокат). Якщо працівник (представник) не прийшов на засідання, розгляд заяви відкладається до наступного засідання в межах 15­денного терміну. У разі повторної неявки без поважних причин подання може розглядатися за відсутності працівника;

4) профорганізація оформляє письмове рішення й повідомляє установу протягом 3 днів після його прийняття.

Завершальним етапом є проведення остаточного розрахунку з вивільненими працівниками. В день звільнення, який буде останнім робочим днем, працівнику потрібно виплатити усі належні йому суми відповідно до ст. 116 КЗпП.

Перелічимо виплати: зарплата за дні в місяці звільнення; компенсація за невикористані щорічні та додаткові відпустки, відпустки «на дітей»; оплата перших 5 днів хвороби за рахунок роботодавця; допомога з Фонду з тимчасової втрати працездатності — якщо Фонд уже перерахував на рахунок роботодавця; вихідна допомога у зв’язку з припиненням трудового договору за скороченням чисельності працівників у сумі, не менше середньомісячної зарплати.

Колективним договором може бути встановлено й більший розмір вихідної допомоги, ніж передбачений ст. 44 КЗпП. Також для чорнобильців категорії 1, 2 та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які належать до категорії 3, вихідну допомогу виплачують у розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, відповідно до ст.20, ст.21 та ст. 22 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991р. № 796­XII. Також роботодавець повинен письмово повідомити працівника про всі нараховані та належні йому суми до виплати.

Якщо працівник у день звільнення не працював, ці суми необхідно виплатити не пізніше наступного дня після пред’явлення вимоги про розрахунок, згідно зі ст.116 КЗпП.