Пристрій формування вхідних сигналів для випробування 16-розрядних мікроконтролерів
43

:

                                                    Rім =Uн /Iн ; (2.5)

Рім =Uн *Iн ;(2.6)

де Uн і Iн - напруга і струм повного відхилення вимірювального механізму, відповідно. Будь вимірювальний механізм може бути використаний як у якості амперметра, так і в якості вольтметра (лише електростатичні вольтметри за своїм принципом дії застосовуються тільки як вольтметри). Все залежить від способу підключення вимірювального механізму в ланцюг.

Отже, принципової різниці у внутрішньому устрої амперметрів і вольтметрів немає: будь-яким амперметром можна виміряти напругу, а вольтметром - струм. У більшості випадків один і той же вимірювальний механізм може бути використаний і як вольтметр - приєднанням до нього додаткового опору, і як амперметр - приєднанням шунта [6].

 

2.4. Розробка схеми електричної принципової приладу та вибір її елементів.

При розробці принципової схеми враховуються параметри окремих блоків структурної схеми. Керуючий мікроконтролер повинен володіти достатнім об'ємом пам'яті програм, мати восьмирозрядний порт так як за технічним завданням необхідно реалізувати 8 послідовностей синхроімпульсів, володіти низьким енергоспоживанням. В якості керуючого мікроконтролера обраний восьмирозрядний мікроконтролер ATMega16 фірми Atmel, він відповідає перерахованим вимогам, а його програмування не складає труднощів так як більшість компіляторів для цього мікроконтролера підтримують мови програмування високого рівня [7].

Не останню роль в цьому відіграє співвідношення показників ціна / швидкодія / енергоспоживання, досі є чи не найкращим на ринку 8-бітних мікроконтролерів. Крім того, постійно зростає кількість випущених сторонніми виробниками різноманітних програмних і апаратних засобів підтримки розробок пристроїв на їх основі. Все це дозволяє говорити про мікроконтролерах АVR як про індустріальне стандарті серед 8¬бітних мікроконтролерів.