Пристрій формування вхідних сигналів для випробування 16-розрядних мікроконтролерів
77

Необхідно обмежити нерівномірність розподілу яскравості в полі зору працюючих з ПК. Співвідношення яскравостей робочих поверхонь не повинно перевищувати  3:1, а співвідношення яскравостей робочих поверхонь та поверхонь стін, обладнання тощо -5:1.

Коефіцієнт запасу з) для освітлювальних установок загаль­ного освітлення приймається рівним 1,4.

Величина коефіцієнта пульсації освітленості не повинна перевищувати 5%, що забезпечується застосуванням газорозрядних ламп у світильниках загального та місцевого освітлення з високочастотними пускорегулюючими апаратами (ВЧ ПРА) для світильників будь-яких типів. Якщо немає світильників з ВЧ ПРА, то лампи багатолампових світильників або світильники загального освітлення, розташовані поряд, слід вмикати на різні фази трифазної мережі.

 

4.3.4. Вимоги до ергономічних характеристик моніторів

Монітор - дуже важлива частина комп’ютерної системи. Саме від нього залежить комфорт, зручність і продуктивність роботи за комп’ютером, разом з тим робота за «поганим» монітором може негативно позначитися на здоров’ї [15].

Директива EC 90/270 EEC в розділі «Мінімальні вимоги з охорони праці» жорстко регламентує безпечні умови роботи і ви­моги по захисту здоров’я осіб, що працюють з комп’ютерами, висуваючи такі п’ять вимог до роботи з монітором:

      символи на екрані мають бути чіткими і добре розрізнятися;

      зображення повинно бути позбавлене блимання;

      яскравість та/або контрастність повинні легко регулюватися;

      екрани мають бути вільними від відблисків і відбиття;

      випромінювання повинні бути знижені до надзвичайно ма­лих рівнів.

Технічні характеристики моніторів (розмір екрана, роздільна здатність, зернистість зображення, значення частот вертикальної та горизонтальної розгорток, смуга пропускання відеосигналу, можливості регулювання, мікропроцесорне управління, динамічне фокусування, наявність інварової маски та розмагнічування, ан- тивідблискове покриття, захист від електростатичних та елект­ромагнітних по