Впровадження механізму ресурсозбереження на підприємстві
115

Дана бакалаврська робота присвячена такій актуальній темі як розробка механізму впровадження  ресурсозбереження на ДП «Поліський спецлісгосп».

Робота складається з двох розділів.

В першому розділі бакалаврської роботи були розглянуті теоретичні основи дослідження системи ресурсозбереження на підприємствах лісового господарства. Зокрема розкрито економічну сутність ресурсів підприємства яка полягає в тому, що економічні ресурси діляться на дві великі групи: матеріальні та людські. Без цих ресурсів будь - яке підприємство просто не може функціонувати.

Ресурсний потенціал підприємства включає здатність робітників підприємства ефективно використовувати ресурси для виконання стратегічних цілей підприємства. Фінансові ресурси дуже важливі як вихідний вид ресурсів для створення та діяльності підприємства. Вони забезпечують процес виробництва продукції і є неодмінною умовою безупинності цього процесу.

Було дано класифікацію ресурсам підприємства: трудовим, фінансовим нематеріальним активам. Охарактеризовано особливості ресурсокористування на підприємствах лісового господарства. Реформування економіки України вплинуло на розвиток лісового господарства України, комбінування та концентрацію лісогосподарського виробництва. В лісовому комплексі відбувається інтенсивний розпад раніше утворених підприємств і створення нових.

В даному розділі розглянуто підходи до оцінки ефективності ресурсовикористання та ресурсозбереження на підприємствах лісового господарства. На сьогодні визріла гостра необхідність розробки нових екологічних підходів у стратегії і тактиці лісогосподарювання, впровадження сталого розвитку лісокористування, що повинно забезпечити раціональне використання, відтворення та охорону лісів. Основними причинами нераціонального збереження та використання лісових ресурсів є: обмежене бюджетне фінансування; недосконалість фінансово-економічного механізму розвитку лісового господарства та податкової бази; відсутність економічного механізму стимулювання запровадження ресурсозберігаючих технологій або їх елементів.