Аналіз фінансування оборотних активів та шляхи оптимізації фінансового забезпечення формування оборотного капіталуна прикладі ТОВ «Струм»
13

Особливості різних джерел формування і принципи різного  режиму використання власних і залучених джерел впливають на ефективність використання оборотних коштів і всього оборотного капіталу. Раціональне формування названих джерел покриття потреби в оборотних активах має значний вплив на процес виробництва, на фінансові результати і фінансовий стан підприємства, що зумовлює можливість правильного вибору стратегії фінансування поточних активів.

 

1.3. Стратегії і підходи у виборі методів фінансування оборотних активів

 

Вагому роль в діяльності кожного підприємства відіграє, як вже зазначалося, політика управління оборотними активами. Вона являє собою комплексний, інтеграційний  механізм, який включає в себе сукупність специфічних принципів, підходів та методів орієнтованих на управління кожним окремим елементом в складі оборотних активів з метою забезпечити  злагодженість, результативність та загальну ефективність операційної діяльності підприємства.

Але досягнути цієї мети лише на основі операційного управління оборотними активами. Для цього необхідна також ретельно пророблена та вивірена політика управління фінансуванням оборотних активів, яка полягає в оптимізації обсягу і складу фінансових джерел їх формування, оскільки саме за рахунок них  задовольняються потреби підприємства в оборотних активах, необхідних для підтримання безперервності виробничо-господарського процесу. Як правило, ця оптимізація відбувається з позицій забезпечення ефективного використання як власного капіталу, так і інших джерел фінансування, що забезпечувало б фінансову стійкість підприємства.