Аналіз фінансування оборотних активів та шляхи оптимізації фінансового забезпечення формування оборотного капіталуна прикладі ТОВ «Струм»
41

12 р. згідно прогнозних даних складе 42012,6 тис. грн., а на кінець 2013 р. 41037,4 тис. грн., в той час як кредиторська заборгованість буде значно зростати, перекриваючи темпи росту дебіторської заборгованості.

Це відповідно вплине на питому вагу її в загальній масі джерел фінансування і складе в прогнозі на 2012 р. 85,68%. Також будуть зростати темпи росту збитків при інших рівних умовах і питома вага їх в загальній сумі джерел фінансування майна підприємства може досягнути 29,8%.

Таким чином, отримані результати аналізу структури та динаміки джерел фінансування  оборотних активів підприємства, показники коефіцієнту поточної ліквідності,  лівериджу. Отримані розрахункові значення показника власного оборотного капіталу свідчать, що підприємство в процесі господарювання використовує агресивний метод фінансування оборотних активів, але не в змозі при цьому підтримати високий рівень рентабельності, а потрапляє в зону підвищеного фінансового ризику, пов’язаного з втратою ліквідності й платоспроможності  підприємства й, таким чином. Стає фінансово нестійким, стикаючись з комплексом проблем в своїй операційній діяльності, пов’язаних із збитковістю діяльності,  уповільненням її темпів, вичерпанням запасів товарно-матеріальних цінностей, відсутність коштів для оплати своїх короткострокових боргів.