Аналіз фінансування оборотних активів та шляхи оптимізації фінансового забезпечення формування оборотного капіталуна прикладі ТОВ «Струм»
3

ВСТУП

 

В умовах трансформації і посилення структурних зрушень в економіці України в процесі переходу всіх суб’єктів господарювання на якісно нові принципи побудови операційної інвестиційної та фінансової діяльності з урахуванням  основоположних засад  ринкової економіки все більшої актуальності набуває необхідність використання раціонального і зваженого підходу в формування кожним підприємством детально вивіреної політики управління оборотними активами та їх фінансуванням з метою забезпечення нормальної та ефективної господарської діяльності.

Недостатність джерел фінансування оборотних активів призводить до недофінансування діяльності підприємства, зниження його ділової активності, виникнення фінансових труднощів. Негативні наслідки може мати також і наявність зайвих джерел фінансування. Вони сприяють створенню на підприємстві надлишкових запасів, відволіканню капіталу з господарського обороту, зниженню відповідальності за цільове й раціональне використання фінансових ресурсів.

Отже мета даної курсової роботи – вивчити та дослідити теоретичні та практичні аспекти різних стратегій вибору методу фінансування оборотних активів та провести їх детальний аналіз.

Завдання  курсової роботи полягають в наступному:

-         вивчити сутність оборотних активів, дослідити їх роль в діяльності підприємства, розглянути джерела їх фінансування;

-         дослідити теоретичні аспекти основоположних стратегій і підходів у виборі методів фінансування оборотного капіталу;

-         проаналізувати джерела фінансування оборотних активів на базовому підприємстві і встановити застосовану  їх політику фінансування оборотних активів;

-         розробити рекомендації щодо оптимізації методу фінансування оборотних активів  на досліджуваному підприємстві.