Аналіз фінансування оборотних активів та шляхи оптимізації фінансового забезпечення формування оборотного капіталуна прикладі ТОВ «Струм»
8

 

1.2. Джерела фінансування оборотних активів

 

В діяльності будь-якого підприємства вагоме місце займає політика управління оборотними активами, яка базується на певній цільовій установці.

Остання, в більшості випадків, полягає в необхідності визначення обсягу і структури поточних активів, джерел їх покриття та співвідношення між ними, достатнього для забезпечення довгострокової виробничої й ефективної фінансової діяльності підприємства. Цілеспрямоване управління оборотними активами підприємства визначає необхідність попередньої їх класифікації. З позицій фінансового менеджменту класифікація оборотних активів будується за слідуючи ми основними ознаками:

1. По характеру фінансових джерел формування виділяють:

-         валові оборотні активи (або оборотні кошти в цілому). Вони характеризують загальний їх обсяг, сформований як за рахунок власного так і позичкового капіталу.  В складі звітного балансу підприємства вони відображаються як сума другого і третього розділу його активу;

-         чисті оборотні активи (або чистий робочій капітал) – характеризують ту частину їх об’єму, яка сформована за рахунок власного і довгострокового позичкового  капіталу;

-         власні оборотні активи – характеризують ту їх частину, яка сформована за рахунок власного капіталу підприємства. Суму власних оборотних активів підприємства розраховують по формулі:

ВОА = ОА – ДЗК – КФЗ, (1.1.)

де ВОА – сума власних оборотних активів підприємства;