Аналіз фінансування оборотних активів та шляхи оптимізації фінансового забезпечення формування оборотного капіталуна прикладі ТОВ «Струм»
49

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ

 

Таким чином, в процесі проведеного дослідження доведено актуальність теми і вирішені наступні завдання:

-         вивчено сутність оборотних активів, досліджено їх роль в діяльності підприємства, розглянуто джерела їх фінансування;

-         досліджено теоретичні аспекти основоположних стратегій і підходів у виборі методів фінансування оборотного капіталу;

-         проаналізовано джерела фінансування оборотних активів на базовому підприємстві і встановлено застосовану  їх політику фінансування оборотних активів;

-         розроблено рекомендації щодо оптимізації методу фінансування оборотних активів  на досліджуваному підприємстві.

Для забезпечення  нормальної господарської діяльності кожне підприємство повинно мати зумовлену необхідністю кількість робочого капіталу, який обслуговує операційний і фінансовий цикл підприємства, забезпечуючи безперервність виробничо-комерційної діяльності.

Оборотні активи відіграють важливу роль  в діяльності  кожного підприємства, оскільки виконують виробничу і розрахункову функції, що забезпечує ритмічність і злагодженість процесу функціонування підприємства.

Облік і відображення цих активів на підприємстві у різни формах звітності на багатьох бухгалтерських рахунках. Особливо вагоме місце в діяльності кожного підприємства посідає політика управління оборотними активами, яка базується на певній цільовій установці, яка, в більшості випадків, полягає в необхідності визначення оптимального обсягу і структури поточних активів і джерел їх покриття, та співвідношення між ними, достатнього для забезпечення довгострокової виробничої її ефективної фінансової діяльності підприємства. Цілеспрямоване управління оборотними активами визначає необхідність їх класифікації на основі різних функціональних ознак.