Вплив фінансового і виробничого левериджу на структуру капіталу на прикладі ВАТ «Житомирська пересувна механізована колона №6»
3

ВСТУП

 

Підприємства здійснюють свою діяльність на ринку в умовах жорсткої конкуренції. Ті з них, що програють у цій боротьбі, стають банкрутами. Для того, щоб не збанкрутувати, суб'єкти, що хазяйнують повинні постійно відслідковувати зміни ринкового середовища, напрацьовувати методи протидії негативним моментам для збереження своєї конкурентноспроможності.

В умовах ринкової економіки відбувається зміщення пріоритетів в об'єктах та цільових установах системи управління об'єктом господарювання.

Якщо в економіці, що централізовано планувалась, свобода в маніпулюванні ресурсами, їх відшкодування була достатньо обмежена, а підприємства були поставлені в жорсткі рамки і не могли вибирати найбільш раціональну структуру ресурсів, що ними використовувались, то в ринковій економіці такі обмеження по суті не існують, а ефективне управління ресурсами вимагає здійснення оптимізації ресурсного потенціалу підприємства.

В даній курсовій роботі розглядатимуться операційний та фінансовий ліверидж. Фінансовий ліверидж дозволяє визначити оптимальну структуру власного та позичкового капіталу. Операційний ліверидж дозволяє визачити ступінь чутливості операційного прибутку до зміни обсягу реалізації продукції.

Саме ці поняття є важливими в фінансовому менеджменті з точки зору їх застосування. Так операційний ліверидж дозволяє використовуючи аналіз операційної діяльності підприємства визначати оптимальні обсяги виробництва, а фінансовий ліверидж дозволяє визначити обсяги необхідних кредитних ресурсів та ефективність їх залучення, тобто ці поняття з фінансової точки зору дозволяють оптимізувати і операційну, і фінансову діяльність підприємства.

Об’єктом дослідження даної курсової роботи є ВАТ «Житомирська пересувна механiзована колона №6».