Вплив фінансового і виробничого левериджу на структуру капіталу на прикладі ВАТ «Житомирська пересувна механізована колона №6»
35

Концепція індиферентності структури капіталу вперше була запропонована американськими економістами Ф. Модільяні та М. Міллером. Вона пояснювала механізм формування структури капіталу і ринкової вартості підприємства в тісному зв’язку з механізмом функціонування ринка в цілому. 

Компромісна концепція структури капіталу була розроблена на основі узагальнення вищезгаданих теоретичних розробок  Модiльянiiллера та інших сучасних економістів. За цією концепцією структура капіталу формується під тиском низки суперечливих умов, що визначають співвідношення рівня дохідності та ризику використання капіталу підприємства, які в процесі оптимізації його структури повинні бути зараховані шляхом відповідного компромісу їх комплексної дії.

Основу концепції  суперечності інтересів формування структури капіталу складає положення про відмінності інтересів і рівня інформованості власників, інвесторів, кредиторів і менеджерів в процесі управління ефективністю його використання, порівняння яких викликає збільшення вартості окремих його елементів.

Існують також сучасні теорії структури капіталу, які формують обширний методичний інструментарій оптимізації цього показника на кожному конкретному підприємстві. Критеріями такої оптимізації виступають прийнятний рівень дохідності та ризику в діяльності господарюючого суб’єкта, мінімізація ринкової вартості підприємства, мінімізація середньозваженої вартості капіталу підприємства.