Розроблення маркетингової програми просування товару ТМ «Корона» на ринку
17

4. Стратегія маркетингу

Сегментація ринку - це поділ ринку на групи покупців, кожній з яких потрібні окремі товари . Сегмент ринку складається із споживачів, що однаково реагують на один і той самий набір стимулів маркетингу [1].

Ринки складаються з покупців, а покупці відрізняються один від одного за самими різними параметрами. Різними можуть бути потреби, ресурси, географічне положення, купівельні відносини й звички. Кожною з цих змінних можна скористатися як основою для сегментування ринку. Оскільки потреби кожного зі споживачів унікальні, виходить, кожний може потенційно являти собою окремий сегмент ринку. В ідеалі продавець повинен був би для кожного з них розробити окрему маркетингову програму. Якогось єдиного методу сегментування ринку не існує. Діячеві ринку необхідно випробувати варіанти сегментування на основі різних змінних параметрів, одного або декількох відразу, у спробах відшукати найбільш корисний підхід до розгляду структури ринку.

Залежно від ступеня охоплення ринку (весь ринок, декілька сегментів або один сегмент) розрізняють такі види маркетингу: недиференційований, диференційований, концентрований.

Шоколад можна віднести до недиференційованого маркетингу, коли виробляються товари для всіх . Цей маркетинг дуже економічний, оскільки має низькі складські витрати, економічну рекламу, нема необхідності досліджувати сегменти.

Типовим прикладом застосування недиференційованого маркетингу є шоколад "Корона", засоби просування якого на ринку орієнтовані на завоювання масового споживача.

Недиференційований маркетинг передбачає просування на ринку вузького асортименту продукції, що дозволяє економити виробничих і маркетингових (на товарорух, збут, стимулювання збуту тощо) витратах.

1. Сегментування шоколаду за його видами: