Інформаційні системи в менеджменті
25

систем класу MRP II. SCM, покладена як компонент загальної бізнес-стратегії компанії, дозволяє істотно знизити транспортні та операційні витрати, шляхом оптимального структурування логістичних схем постачань.

Наступною тенденцією в бізнес-плануванні є звертання посиленої уваги на якість обслуговування кінцевих споживачів продукції. Інтеграція покупця з ключовими бізнес-процесами організації змінює її стратегію та реалізацію цієї стратегії, потребує нової моделі управління діяльністю: планування ресурсів, синхронізоване з покупцем. З’явилась нова концепція СSRP (Customer Synchronized Resource Planning). Використовуючи принцип СSRP, дистриб'ютор продукції здатен записати специфічні вимоги до продукту, зафіксувати ціну та автоматично надіслати цю інформацію до головної організації, де інформація про вимоги до продукту динамічно перетворюється в детальні інструкції з виробництва, автоматично визначаються виробничі маршрути, матеріали плануються та замовляються та створюється робоче замовлення. Після цього інформація про критичні переваги покупця зберігається в центральній базі даних про споживачів, яку можуть використовувати підрозділи обслуговування покупців, технічного обслуговування, досліджень, планування виробництва та інші.

В останнє десятиліття успішно розвивалися Інтернет технології, що дозволяють підприємствам через інформаційну мережу обмінюватися даними й документами з покупцями й контрагентами. Нові функції роботи з Інтернет, що з'явилися в інтегрованих системах керування, уже виходять за традиційні рамки ERP, замкнутої усередині виробничого циклу підприємства. Сполучення традиційної ERP системи підприємства з Інтернет рішеннями для електронного бізнесу призвели до створення нового організаційного й управлінського середовища й нової якості системи. Результатом цього з'явилася концепція систем нового покоління - ERP II - Enterprise Resource and Relationship Processing - управління ресурсами й зовнішніми відносинами підприємства, що мають як би два контури управління: традиційний внутрішній, керуючий внутрішніми бізнес процесами підприємства, і зовнішній - керуючий взаємодіями з контрагентами й покупцями продукції. При цьому традиційний внутрішній контур управління прийнятий називати back-office - внутрішня система, а функції взаємодії з контрагентами й замовниками - front-office - зовнішня система. Таким чином, ERP II система - це методології ERP системи з можливістю більш тісної взаємодії підприємства із клієнтами й контрагентами за допомогою інформаційних каналів, надаваних Інтернет технологіями.