Букинське родовище габро і лабрадориту
31

Таблиця 2.7

Елементибіосфери

Вплив на елементи біосфери

Результати впливу

Водний басейн: води підземні

 

 

води поверхневі

 

Осушення родовища, скидання стічних і дренажних вод.

Осушення і перенос поверхневих водойм і водостоків, скидання стічних і дренажних вод, водозабір для технічних і побутових нестатків підприємств.

Зменшення запасів підземних, ґрунтових та поверхневих вод. Порушення гідрогеологічного і гідрологічного режимів.

Забруднення водяного басейну стічними та дренажними водами. Погіршення якості води у результаті несприятливих змін гідрохімічних і біологічних режимів поверхневих і підземних вод.

Повітряний басейн

Організовані і неорганізовані викиди в атмосферу пилу і газів.

Забруднення(запилення, загазованість) атмосфери.

Природний ландшафт

Проведення гірських  , спорудження відвалів, гідро відвалів, хвосто- і водоймищ. Будівництво промислових і цивільних споруджень. Прокладка доріг н інших видів комунікацій

Деформація земної поверхні. Порушення ґрунтового покриву.

Скорочення площ продуктивних угідь різного призначення. Погіршення якості ґрунтів. Зміна вигляду території. Зміна стану ґрунтових і поверхневих вод. Осадження пилу і хімічних сполук унаслідок викидів в атмосферу. Ерозійні процеси.

Флора та фауна

Промислове і цивільне будівництво. Вирубка лісів. Порушення ґрунтового покриву. Зміна стану ґрунтових і поверхневих вод. Запилення та загазовування атмосфери. Виробничі і побутові шуми.

Погіршення умов існування лісовий, степовий н водяної флори і фауни. Міграція і скорочення чисельності диких тварин. Гноблення і скорочення видів дикоростучих рослин. Зниження врожайності сільськогосподарських культур. Зниження продуктивності тваринництва, рибного і лісового господарства

Надра

Проведення гірських вироблень. Витяг корисних копалин, що вміщають і розкривних порід. Осушення родовища. Обводнювання ділянок родовища. Загоряння корисних копалин і порожніх порід. Поховання шкідливих речовин і відходів виробництва. Скидання стічних вод.

Зміна напружено-деформованого стану масиву гірських порід. Зниження якості корисних копалин і промислової цінності родовище. Забруднення надр. Розвиток карстових процесів. Утрати корисних копалин.

 

На сучасному етапі розвитку вітчизняної і закордонної науки і техніки родовища твердих корисних копалин розробляються в основному трьома способами – відкритим, підземним і геотехнологічним. У майбутньому значні перспективи має підводне добування корисних копалин з дна морів і океанів.