Аналіз ринкової активності діяльності підприємства на прикладі ТОВ «Консультативне науково-виробниче підприємство «Водень»
25

РОЗДІЛ 3. НАПРЯМКИ ПІДВИЩЕННЯ РИНКОВОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 

3.1. Напрямки щодо покрашення ринкової активності

 

Напрями підвищення ринковій активності підприємств  шляхом створення ефективних ринкових інтегрованих структур, фактична реалізація яких сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності і вирішенню соціально-економічних проблем, тобто існує 2 шляхи.

Обміркувавши шляхи, далі ми розглянемо шлях підвищення конкурентоспроможності. Шлях вирішення соціально-економічних проблем не розглядається оскільки це на рівні держави, а не підприємства.

Здатність будь-якого підприємства бути конкурентоспромож­ним на ринку є досить актуальним питанням на сьогодні, оскільки для того щоб підприємство розвивалося потрібно забезпечити: ефективність вироб­ництва, потрібний обсяг випуску сучасної продукції, покращення якості, на­явність фінансових активів, можливість випуску товару-новинки.

Поняття «конкурентоспроможність» містить в собі низку економічних характеристик, які визначають частку підприємства на галузевому ринку (національному або світовому). Для характеристики конкурентів можна виділити такі фактори:

  • імідж та досвід праці фірми;
  • наявність висококваліфікова­них кадрів;
  • частка ринку, яка обслуговується фірмою; наявність фінансових коштів;
  • реклама.

Загалом конкурентоспроможність підприємства – це здатність підприємства до ефективної господарської діяльності та забезпечення прибутко­вості за умов конкурентного ринку. Інакше кажучи, конкурентоспроможність підприємства