Аналіз ринкової активності діяльності підприємства на прикладі ТОВ «Консультативне науково-виробниче підприємство «Водень»
29

Всі види діяльності М. Портер називає «ланцюгом (послідовністю) цінностей», поділяючи їх на основну діяльність: поставки сировини, випуск продукції, збут, маркетинг і продаж, сервіс. До кожного з перерахованих ви­дів діяльності долучаються допоміжні: планування, фінансова діяльність, управління персоналом, розвиток технологій, постачання та ін. У сукупності ос­новні і допоміжні види діяльності повинні забезпечити максимальне використання конкурентних переваг .

Підтримка рівня високої конкурентоспроможності означає, що всі ресурси підприємства використовуються настільки продуктивно, що воно являється більш прибутковим, чим його ринкові конкуренти. Це означає, що підприємство займає стабільне місце на ринку товарів та послуг, та його продукція користується постійним попитом. Однак в житті немає нічого постійного і незмінного. Оскільки, керівництво підприємства повинно вміти від­слідковувати зміни, що відбуваються в умовах господарювання, і проводити різноманітні перетворення в політиці ведення виробництва та реалізації товарів. Такими перетвореннями можуть бути: зміна товарної політики, впровадження нових технологій, диверсифікація виробництва, зміна організаційно-правового статусу підприємства, модернізація форм збуту продукції, вихід на нові ринки, створення спільних виробництв і т. ін.

 

3.2. Оптимізація структури фінансових ресурсів

 

Для початку, пропонуємо ТОВ «Консультативне науково-виробниче підприємство «Водень» зменшити суму дебіторської заборгованості за рахунок використання у своїй діяльності факторингу.

Факторинг являється інструментом управління оборотними коштами в процесі здійснення господарської діяльності. Його використання має ряд переваг, як для підприємств-постачальників так і для підприємств-покупців.

Використання факторингу дає можливість підприємству – постачальнику вирішувати велику кількість завдань, що стоять перед підприємством.